by freelancer
Magda Pieńkos_Niebieski Migdał

Cieszę się, że tutaj jesteś, bo to jest dla mnie zupełnie niezwykłe miejsce. Przestrzeń, gdzie mogę dzielić się swoimi pasjami, wrażeniami i doświadczeniami, które krążą wokół jedzenia, fotografii i podróży. Wszystkie przepisy są oparte wyłącznie na roślinach, a więc wegańskie. 

 

Na blogu znajdziesz również “foto” wspomnienia z wypraw już zrealizowanych, jak i tych, które odbywamy aktualnie. Łączy je jedno, wszystkie realizujemy sami, nie korzystając z żadnych biur i pośredników, i najczęściej tylko we dwoje :). Podróże z plecakiem albo rowerem, wspinaczkowe lub skituor-owe, …, latem i zimą. 

 

Uwielbiam skandynawskie kryminały, realizm magiczny, leniwe poranki i włoskie skutery. Jestem szczęśliwą posiadaczką czekoladowej Vespy , od wiosny do jesienni to mój najczęstszy środek lokomocji. Mieszkam w pięknym zakątku Polski, u podnóża Karkonoszy. Codzienność dzielę z wyjątkową osobą. Mój towarzysz życia znosi dzielnie moją wielowątkowość, wielość pomysłów i skłonność do kwestionowania wszystkiego .  

 

Jestem feministką i wyznawczynią GIRLPOWER  . Miewam też trudne chwilę, bywam rozczarowana, smutna i wkurzona na rzeczywistość.  Jak każda / każdy z nas. Chyba … 

 

Magda Pieńkos

Niebieski Migdał to przestrzeń dla wszystkich, którzy nie boją się marzyć – o lepszym świecie i o dobrym życiu. Życiu blisko natury, blisko innych ludzi, w bliskim kontakcie z samą lub samym sobą. A także blisko Karkonoszy, bo kraina u ich stóp jest szczególnie bliska naszym sercom.
Niebieski Migdał to miejsce, w którym się nie spieszymy. Miejsce, gdzie mamy czas, by uważnie słuchać się nawzajem i dzielić swoimi pasjami, krążącymi wokół dobrej kuchni, fotografii, podróży i życia w duchu slow. Spotkacie tu siostrzane i bratnie dusze, które tworzą nasz Zielony Kolektyw.
Niebieski Migdał to także sfera, w której szanujemy się nawzajem, niezależnie od naszej tożsamości, pochodzenia czy płci. Szanujemy też zwierzęta i przyrodę, dlatego przy stole dzielimy się tylko daniami roślinnymi, przyrządzonymi w duchu zero waste.
Nie lubimy czegokolwiek marnować. Ani kęsa, ani chwili…

Zostaw komentarz